Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Project X

Project X

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
The Newton Boys

The Newton Boys

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
It's Murder!

It's Murder!

1977
×
★★½
Edit this entry  
26
Fanboys

Fanboys

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Score: A Film Music Documentary

Score: A Film Music Documentary

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Copycat

Copycat

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ewoks: The Battle for Endor

Ewoks: The Battle for Endor

1985
×
★★½
Edit this entry  
21
The Ewok Adventure

The Ewok Adventure

1984
×
★★½
Edit this entry  
21
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★
Edit this entry  
19
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★★½
Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Willows in Winter

The Willows in Winter

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wind in the Willows

The Wind in the Willows

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sundown

Sundown

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
South Park: The Streaming Wars

South Park: The Streaming Wars

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dick

Dick

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Atlantis: Milo's Return

Atlantis: Milo's Return

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry