JC13 has logged 66 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stay

Stay

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Leatherface

Leatherface

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bay

The Bay

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Witness

Witness

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Hero

The Hero

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry