Sort by
  • Now and Then - The Last Beatles Song

    ★★★★

  • Bedbugs Ate My Dreams!

    ★★★½

  • Exemplum

    ★★★★

  • In Search of Darkness: Part III

    ★★★½

  • Randy Feltface: Smug Druggles

    ★★★★

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Godzilla vs. Hedorah

    ★★★★

  • Surprise!

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Not Now

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Closed for Storm

    ★★★★½

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★★½

  • Heck

    ★★★★½

  • Sight & Sound: The Cinema of Walter Murch

    ★★★★½

  • Graceful Agitation

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Randy Feltface: The Book of Randicus

    ★★★★

  • Square One

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Fan Connection

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Lost Okoroshi

    ★★★½

  • Rocks

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Michael Jackson: Chase the Truth

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • In Search of Darkness

    ★★★★

  • Assassin

    ★★★★

  • Stuber

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Long Shot

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ½

  • Randy Writes a Novel

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Destroyer

    ★★★★

  • Too Late to Die Young

    ★★

  • Le Mans 1955

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Chesley Bonestell: A Brush with the Future

    ★★★★

  • Prospect

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★

  • A Joy Story: Joy and Heron

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Jigsaw

    ★★

  • Coco

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • In My Mind

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • Michael Jackson: Searching for Neverland

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Rider

    ★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★

  • Faces Places

    ★★★★

  • Guardians

    ★½