• Shirley

    ★★★★

  • Mucho Mucho Amor

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Vivos

    ★★★

  • Jumbo

    ★★★½

  • Be Water

    ★★★★½

  • The Dissident

    ★★★★

  • Summertime

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • My Zoe

    ★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★★

  • While at War

    ★★★★

  • Desert One

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Simple Women

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Saturday Fiction

  • The Painted Bird

    ★★★★½

  • Wasp Network

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Seberg

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • 63 Up

    ★★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Frankie

    ★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • First Love

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • You Don't Nomi

    ★★★★

  • Burning Cane

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½