Sort by

🦇Jasmine🦇 has logged 707 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★
Edit this entry  
31
Don Cheadle Is Captain Planet

Don Cheadle Is Captain Planet

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
fruits

fruits

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Pussy

Pussy

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
Uncle's Paradise

Uncle's Paradise

2006
×
★★
Edit this entry  
30
Kitty

Kitty

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Loop

Loop

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Out

Out

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ju-on: The Beginning of the End

Ju-on: The Beginning of the End

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
That Obscure Object of Desire

That Obscure Object of Desire

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
President Evil

President Evil

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Christmas Toyshop

Christmas Toyshop

1945
×
★★½
Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Come Play

Come Play

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read prior review Edit this entry  
25
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Puparia

Puparia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Trash Truck Christmas

A Trash Truck Christmas

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Rilakkuma and Kaoru

Rilakkuma and Kaoru

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dolls

Dolls

1987
×
★½
Edit this entry  
23
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry