Sort by

🦇Jasmine🦇 has logged 61 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Shutter

Shutter

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Snow Buddies

Snow Buddies

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Under the Bed

Don't Look Under the Bed

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Forest

The Forest

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Scream Team

The Scream Team

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
1BR

1BR

2019
×
★½
Edit this entry  
22
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Room for Rent

Room for Rent

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Foolproof

Foolproof

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Lake of Death

Lake of Death

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Down a Dark Hall

Down a Dark Hall

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Pixel Perfect

Pixel Perfect

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Mickey's Birthday Party

Mickey's Birthday Party

1942
×
★★★
Edit this entry  
13
Alley Cats Strike

Alley Cats Strike

2000
×
★★
Edit this entry  
13
The Secret of the Magic Gourd

The Secret of the Magic Gourd

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Babes in the Woods

Babes in the Woods

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Conjuring

American Conjuring

2016
×
Edit this entry  
07
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Macabre

Macabre

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry