• Hamilton

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dads

    ★★★★½

  • Joker

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Us

  • Booksmart

  • Velvet Buzzsaw

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

  • Green Book

  • Free Solo

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Eighth Grade

  • Murder on the Orient Express

  • Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

    ★★★★½

  • Coco

  • The Death of Stalin

  • I, Tonya

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Darkest Hour

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Logan Lucky

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

  • Okja

  • Wonder Woman

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Fifty Shades Darker

    ★★½

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★