• Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • Boyhood

    ★★★★½

  • About Time

    ★★★★½

  • Ip Man 2

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Ip Man

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • The Room

    ½

  • Battle Royale

    ★★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★★★

  • Highlander

    ½

  • Pink Floyd: The Wall

    ★★★★½

  • The Godfather: Part II

    ★★★★½

  • The Godfather

    ★★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★