Michał has logged 76 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★½
Edit this entry  
31
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★
Edit this entry  
30
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pioneer

Pioneer

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
That Most Important Thing: Love

That Most Important Thing: Love

1975
×
★★½
Edit this entry  
29
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Running with Scissors

Running with Scissors

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★
Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Little Otik

Little Otik

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★
Edit this entry  
24
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★½
Edit this entry  
24
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Endless Poetry

Endless Poetry

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★½
Edit this entry  
23
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Edit this entry  
22
The Third Part of the Night

The Third Part of the Night

1971
×
★★★★
Edit this entry  
22
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
We Are Legion: The Story of the Hacktivists

We Are Legion: The Story of the Hacktivists

2012
×
★½
Edit this entry  
18
Europa Europa

Europa Europa

1990
×
★★½
Edit this entry  
18
Sawdust and Tinsel

Sawdust and Tinsel

1953
×
★★½
Edit this entry  
17
Touch of Evil

Touch of Evil

2011
×
Edit this entry  
17
Joe Pera Talks You to Sleep

Joe Pera Talks You to Sleep

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Hair

Hair

2016
×
Edit this entry  
17
Rabbit

Rabbit

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Blind Vaysha

Blind Vaysha

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Ga-ga: Glory to the Heroes

Ga-ga: Glory to the Heroes

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Lemonade War

Lemonade War

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Employment

The Employment

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
Popeye the Sailor

Popeye the Sailor

1933
×
★★
Edit this entry  
17
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★½
Edit this entry