Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
The House of the Spirits

The House of the Spirits

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Princess

The Princess

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
26
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
American History X

American History X

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wander

Wander

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Edit this entry  
11
The Feast

The Feast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★
Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
Edit this entry  
13
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Edit this entry