John McCreary has logged 18 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★
Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry