Jordan has logged 26 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read prior review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★½
Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry