Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Somers Town

Somers Town

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
This Is England '90

This Is England '90

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
28
This Is England '88

This Is England '88

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
27
This Is England '86

This Is England '86

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★
Edit this entry  
20
Keep Off the Grass

Keep Off the Grass

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Three Bull-Mastiffs in a Corner Kitchen

Three Bull-Mastiffs in a Corner Kitchen

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Curse

The Curse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
I Used to Be Funny

I Used to Be Funny

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
Passages

Passages

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
12
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
Carl's Date

Carl's Date

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Curse

The Curse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Edit this entry  
09
The Sweet East

The Sweet East

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Bikeriders

The Bikeriders

2023
×
★★★½
Edit this entry  
07
Brüno

Brüno

2009
×
★★
Edit this entry  
06
Elephant

Elephant

1989
×
★★★½
Edit this entry  
05
Monster

Monster

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
04
River

River

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
03
Now and Then - The Last Beatles Song

Now and Then - The Last Beatles Song

2023
×
★★★★
Edit this entry  
02
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
½
Edit this entry  
31
The Ghost of Lord Farquaad

The Ghost of Lord Farquaad

2004
×
★★½
Edit this entry  
31
Scared Shrekless

Scared Shrekless

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Scum

Scum

1979
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Saw X

Saw X

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
Boiling Point

Boiling Point

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Old Oak

The Old Oak

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Only Looking Forward

Only Looking Forward

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Appendage

Appendage

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Dating Trends That Put Ghosting to Shame

The Dating Trends That Put Ghosting to Shame

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Double Date

Double Date

2020
×
★★★½
Edit this entry