• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Civil Dead

    ★★★★

  • Retrograde

    ★★★★

  • Dual

    ★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • The Space Between You & Me

    ★★★★

  • The Event

    ★★★★

  • Underdog

    ★★★½

  • Honeycomb

    ★★

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Mr. Saturday Night

    ★★½

  • DMX: Don't Try to Understand

    ★★★★

  • Juice WRLD: Into the Abyss

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Roy Wood Jr.: Imperfect Messenger

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Muhammad Ali

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Jagged

    ★★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Attica

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Untold: Breaking Point

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Lead Me Home

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★★

  • Untold: Caitlyn Jenner

    ★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Cursed

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Uprising

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Pig

    ★★★★½