Sort by

Jeremy has logged 32 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
David Crosby: Remember My Name

David Crosby: Remember My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Queen of Lapa

Queen of Lapa

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Foosballers

Foosballers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Recorder: The Marion Stokes Project

Recorder: The Marion Stokes Project

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lost Weekend

Lost Weekend

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Want My MTV

I Want My MTV

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wise Blood

Wise Blood

1979
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Gwen

Gwen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Boar

Boar

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★½
Edit this entry  
01
Pusher II

Pusher II

2004
×
★★½
Edit this entry