jdank has logged 89 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Envy

Envy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Battleship

Battleship

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
8 Heads in a Duffel Bag

8 Heads in a Duffel Bag

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tom Papa: You're Doing Great!

Tom Papa: You're Doing Great!

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cursed Films

Cursed Films

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
High Score

High Score

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Downhill

Downhill

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Devs

Devs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Onward

Onward

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Edit this entry