Sort by

David has logged 325 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Torna!

Torna!

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stay Out of the Attic

Stay Out of the Attic

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Martyrs Lane

Martyrs Lane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Body

Body

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Flamingo Road

Flamingo Road

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
High Flyers

High Flyers

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Owl Service

The Owl Service

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Dance, Girl, Dance

Dance, Girl, Dance

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La cage aux zombies

La cage aux zombies

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Taste the Blood of Dracula

Taste the Blood of Dracula

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
New York City Inferno

New York City Inferno

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Talking Cat!?!

A Talking Cat!?!

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Robot Holocaust

Robot Holocaust

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Gayracula

Gayracula

1983
×
Read the review Edit this entry  
10
Uzumaki

Uzumaki

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Honeymoon Killers

The Honeymoon Killers

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flesh Gordon

Flesh Gordon

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mad God

Mad God

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coal Miner's Daughter

Coal Miner's Daughter

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Devil's Rain

The Devil's Rain

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deadly Weapons

Deadly Weapons

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Nude on the Moon

Nude on the Moon

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dark Waters

Dark Waters

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★
Edit this entry  
10
The Demon

The Demon

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wrangler: Anatomy of an Icon

Wrangler: Anatomy of an Icon

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Red Billabong

Red Billabong

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Tilbury

Tilbury

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Penda's Fen

Penda's Fen

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry