RSS feed for Jordan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Stations of the Elevated

Stations of the Elevated

1981
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mandingo

Mandingo

1975
×
Edit this entry  
14
How to Live in the German Federal Republic

How to Live in the German Federal Republic

1990
×
Edit this entry  
14
Flaming Creatures

Flaming Creatures

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Dry Standpipe

Dry Standpipe

2012
×
Edit this entry  
11
Gowanus Canal

Gowanus Canal

2013
×
Edit this entry  
11
Fe26

Fe26

2014
×
Edit this entry  
11
Broken Tongue

Broken Tongue

2014
×
Edit this entry  
11
The Dark, Krystle

The Dark, Krystle

2013
×
Edit this entry  
11
Misterio

Misterio

2013
×
Edit this entry  
08
Aether

Aether

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
08
My Name Is Oona

My Name Is Oona

1969
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Wormwood Star

The Wormwood Star

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Invocation

Invocation

1982
×
★★★★
Edit this entry  
04
And Now My Love

And Now My Love

1974
×
Edit this entry  
04
Crossed Tracks

Crossed Tracks

2007
×
Edit this entry  
27
Rio Lobo

Rio Lobo

1970
×
Edit this entry  
27
El Dorado

El Dorado

1967
×
Edit this entry  
27
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
Edit this entry  
21
The Deep

The Deep

1977
×
Edit this entry  
16
Sticks and Bones

Sticks and Bones

1973
×
★★★
Edit this entry  
14
The Exile

The Exile

1947
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Earrings of Madame de...

The Earrings of Madame de...

1953
×
Edit this entry  
12
Liebelei

Liebelei

1933
×
★★★★
Edit this entry  
12
Chafed Elbows

Chafed Elbows

1966
×
Edit this entry  
11
Hollywood or Bust

Hollywood or Bust

1956
×
★★★★
Edit this entry  
11
At War with the Army

At War with the Army

1950
×
Edit this entry  
08
Ramrod

Ramrod

1947
×
Edit this entry  
08
Station West

Station West

1948
×
★★½
Edit this entry  
07
Empire

Empire

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Invisible World

The Invisible World

2012
×
Edit this entry  
21
Ruthless

Ruthless

1948
×
Edit this entry  
21
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
Edit this entry  
18
Crossroads

Crossroads

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Light Ahead

The Light Ahead

1939
×
★★★½
Edit this entry  
14
People on Sunday

People on Sunday

1930
×
Edit this entry  
13
Blow Job

Blow Job

1963
×
★★★★
Edit this entry  
13
Kiss

Kiss

1963
×
★★★★
Edit this entry  
04
Gremlins

Gremlins

1984
×
Edit this entry  
03
In the Heat of the Sun

In the Heat of the Sun

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Angel

Angel

1937
×
Edit this entry