RSS feed for Jordan

Jordan has logged 10 entries for films rated ★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Moulin Rouge

Moulin Rouge

1952
×
★★½
Edit this entry  
11
Night Has a Thousand Eyes

Night Has a Thousand Eyes

1948
×
★★½
Edit this entry  
28
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Raza

Raza

1942
×
★★½
Edit this entry  
27
Liquid Sky

Liquid Sky

1982
×
★★½
Edit this entry  
22
The Eternal Frame

The Eternal Frame

1975
×
★★½
Edit this entry  
03
The Green, Green Grass of Home

The Green, Green Grass of Home

1982
×
★★½
Edit this entry  
21
Ouanga

Ouanga

1935
×
★★½
Edit this entry  
03
Red Army/PFLP: Declaration of World War

Red Army/PFLP: Declaration of World War

1971
×
★★½
Edit this entry  
08
Station West

Station West

1948
×
★★½
Edit this entry