RSS feed for Jordan

Jordan has logged 18 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
From the Notebook of...

From the Notebook of...

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Ladies Man

The Ladies Man

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Sicily!

Sicily!

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Muriel, or the Time of Return

Muriel, or the Time of Return

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Serene Velocity

Serene Velocity

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
13
From the Clouds to the Resistance

From the Clouds to the Resistance

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Moses and Aaron

Moses and Aaron

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Chronicle of Anna Magdalena Bach

Chronicle of Anna Magdalena Bach

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Flicker

The Flicker

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Los Angeles Plays Itself

Los Angeles Plays Itself

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Platform

Platform

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Doomed Love

Doomed Love

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Let Your Light Shine

Let Your Light Shine

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Flaming Creatures

Flaming Creatures

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Duelle

Duelle

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Puppetmaster

The Puppetmaster

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Empire

Empire

1964
×
★★★★★
Edit this entry