• 9/21/21

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Cocaine Cowboys: The Kings of Miami

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Till Death

    ★½

  • Good on Paper

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • A Glitch in the Matrix

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★½

  • Black Box

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Ava

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Valley Girl

    ★★

  • The Hunt

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Zola

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Waiting for the Barbarians

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Bit

    ★★★½

  • Rim of the World

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Serenity

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • The Lie

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • A Very English Scandal

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½