James has logged 27 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
Edit this entry  
31
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mod Fuck Explosion

Mod Fuck Explosion

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
Edit this entry  
27
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Keep on Swinging

Keep on Swinging

×
½
Edit this entry  
26
Karl

Karl

×
½
Edit this entry  
26
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Cookie Carnival

The Cookie Carnival

1935
×
Read prior review Edit this entry  
21
Life During Wartime

Life During Wartime

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Happiness

Happiness

1998
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Popeye

Popeye

1980
×
Read the review Edit this entry  
18
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hair

Hair

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
Read the review Edit this entry  
05
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry