Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Chorus

The Chorus

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Bean

Bean

1997
×
★★★
Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Run, Fatboy, Run

Run, Fatboy, Run

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Eso que tú me das

Eso que tú me das

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Superlopez

Superlopez

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★
Edit this entry  
06
The Tunnel

The Tunnel

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
My Heart Goes Boom!

My Heart Goes Boom!

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★★
Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Champions

Champions

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Evolution

Evolution

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
Superagente Makey

Superagente Makey

2020
×
½
Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Manolito Four Eyes

Manolito Four Eyes

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
★★★
Edit this entry  
14
Serial (Bad) Weddings 2

Serial (Bad) Weddings 2

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Fermat's Room

Fermat's Room

2007
×
★★½
Edit this entry  
01
Spanish Affair

Spanish Affair

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
It's for Your Own Good

It's for Your Own Good

2017
×
★★½
Edit this entry