• The Devil All the Time

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • I Am Easy to Find

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Vice

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★½

  • High Life

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Waco

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Downsizing

  • Disobedience

    ★★★★

  • The Death of Stalin

  • Borg vs McEnroe

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Everything, Everything

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★½