jas has logged 15 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Secretary

Secretary

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
Edit this entry  
10
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry