• We Can Be Heroes

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Long Toast

    ★★★★★

  • Godmothered

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Hoarding

    ★★★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

  • Spontaneous

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★★

  • Irresistible

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Artemis Fowl

  • Out

  • The Making of Not Alone in Here

  • Not Alone in Here

  • Scoob!

    ★★½

  • Capone

    ★★

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • Dummy

  • Shadowed

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Playdate with Destiny

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • The Photograph

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Lamp Life

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

  • My Spy

    ★★½

  • Like a Boss

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Wind

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

  • Bombshell

    ★★★

  • The Murder of Nicole Brown Simpson

    ½

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Ghosting: The Spirit of Christmas

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

  • Helluva Boss

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Let It Snow

    ★★★