Jeff has logged 270 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kronk's New Groove

Kronk's New Groove

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Chicken Little

Chicken Little

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
21
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Making of 'A Charlie Brown Christmas'

The Making of 'A Charlie Brown Christmas'

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Charlie Brown's Christmas Tales

Charlie Brown's Christmas Tales

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
I Want a Dog for Christmas, Charlie Brown

I Want a Dog for Christmas, Charlie Brown

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghosting: The Spirit of Christmas

Ghosting: The Spirit of Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
01
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Road to Singapore

Road to Singapore

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Oath

The Oath

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry