Jeff has logged 44 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Road to Singapore

Road to Singapore

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Oath

The Oath

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
This Is America, Charlie Brown

This Is America, Charlie Brown

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Murder of Nicole Brown Simpson

The Murder of Nicole Brown Simpson

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joseph: King of Dreams

Joseph: King of Dreams

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry