Jody has logged 16 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tell Your Children

Tell Your Children

1938
×
Read the review Edit this entry  
25
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Pace That Kills

The Pace That Kills

1935
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Gook

Gook

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry