• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Dual

    ★★★½

  • Scream

    ★½

  • My Name

    ★★★★

  • The Chestnut Man

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Fatman

    ★½

  • Peninsula

    ★★★

  • You Should Have Left

  • The Rental

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Countdown

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • I Trapped the Devil

    ★★½

  • The Silence

  • Pet Sematary

    ★½

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Mickey and the Bear

    ★★★★½

  • The Siren

    ★★★½

  • Light of My Life

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★

  • The Mustang

    ★★★★★

  • Love, Antosha

    ★★★★★

  • The Souvenir

    ★★

  • Little Monsters

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • Wounds

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½