Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Dead of Winter

Dead of Winter

1987
×
★★
Edit this entry  
23
Snoop & Martha's Very Tasty Halloween

Snoop & Martha's Very Tasty Halloween

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Scooby-Doo! Legend of the Phantosaur

Scooby-Doo! Legend of the Phantosaur

2011
×
★★½
Edit this entry  
22
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★½
Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★
Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
LEGO Scooby-Doo! Blowout Beach Bash

LEGO Scooby-Doo! Blowout Beach Bash

2017
×
Edit this entry  
17
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lego Scooby-Doo!: Haunted Hollywood

Lego Scooby-Doo!: Haunted Hollywood

2016
×
★★
Edit this entry  
15
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★
Edit this entry  
14
The Invisible Man's Revenge

The Invisible Man's Revenge

1944
×
★★
Edit this entry  
14
Scooby-Doo! Haunted Holidays

Scooby-Doo! Haunted Holidays

2012
×
★★
Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1996
×
★★★½
Edit this entry  
11
Plaisir

Plaisir

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scooby-Doo! and the Spooky Scarecrow

Scooby-Doo! and the Spooky Scarecrow

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
Scooby-Doo! Spooky Games

Scooby-Doo! Spooky Games

2012
×
Edit this entry  
07
Scooby-Doo! Ghastly Goals

Scooby-Doo! Ghastly Goals

2014
×
½
Edit this entry  
07
John Bronco

John Bronco

2020
×
Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Edit this entry  
04
Scooby-Doo! Music of the Vampire

Scooby-Doo! Music of the Vampire

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo! Mecha Mutt Menace

Scooby-Doo! Mecha Mutt Menace

2013
×
Edit this entry  
02
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Scooby-Doo! and the Beach Beastie

Scooby-Doo! and the Beach Beastie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo! and WWE: Curse of the Speed Demon

Scooby-Doo! and WWE: Curse of the Speed Demon

2016
×
½
Edit this entry  
01
Scooby-Doo! Curse of the Lake Monster

Scooby-Doo! Curse of the Lake Monster

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Willard

Willard

1971
×
★★
Edit this entry  
28
Being James Bond

Being James Bond

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Waist Deep

Waist Deep

2006
×
Edit this entry  
28
Fierce People

Fierce People

2005
×
★★
Edit this entry  
27
Becoming Bond

Becoming Bond

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spectre: Bond's Biggest Opening Sequence

Spectre: Bond's Biggest Opening Sequence

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Spectre

Spectre

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Gold Diggers of 1935

Gold Diggers of 1935

1935
×
★★
Edit this entry