Hank Mardukas 🎟 🎞 has logged 85 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wiseman

The Wiseman

1991
×
★★★
Edit this entry  
31
Santa, the Fascist Years

Santa, the Fascist Years

2008
×
★★★
Edit this entry  
31
Sex & Violence

Sex & Violence

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Your Face

Your Face

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Housekeeping

Housekeeping

1987
×
★★★
Edit this entry  
31
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★½
Edit this entry  
31
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Edit this entry  
30
Nian

Nian

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Happy New Year, Charlie Brown

Happy New Year, Charlie Brown

1986
×
★★
Edit this entry  
29
Dads

Dads

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★
Edit this entry  
28
Martin Lawrence Doin’ Time

Martin Lawrence Doin’ Time

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Look Who's Talking Too

Look Who's Talking Too

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Look Who's Talking

Look Who's Talking

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Devs

Devs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Next

Next

2007
×
★★
Edit this entry  
24
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Spinster

Spinster

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Paperman

Paperman

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Precious Cargo

Precious Cargo

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
Edit this entry  
21
Bad Company

Bad Company

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bounty Hunters

Bounty Hunters

2011
×
½
Edit this entry  
20
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beerfest

Beerfest

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Lucky

Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Wrecked

Wrecked

2013
×
★½
Edit this entry  
19
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★
Edit this entry  
18
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Souls of Totality

Souls of Totality

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tiger

Tiger

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry