josiah has logged 382 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Host

Host

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rental

The Rental

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shame

Shame

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fury

Fury

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wasp

Wasp

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Memories

Memories

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Haywire

Haywire

2011
×
★★
Edit this entry  
30
The Bitter Tea of General Yen

The Bitter Tea of General Yen

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Steel Helmet

The Steel Helmet

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry