Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Soldiers

Toy Soldiers

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Witness

Witness

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Corruptor

The Corruptor

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
Read the review Edit this entry  
31
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Athena

Athena

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Great Race

The Great Race

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
Read prior review Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bugsy

Bugsy

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Gift

The Christmas Gift

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
O

O

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
Read the review Edit this entry