Sort by

Joshy has logged 35 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Edit this entry  
31
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Edit this entry  
27
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★
Edit this entry  
26
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★½
Edit this entry  
25
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Edit this entry  
17
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
12
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
Read the review Edit this entry  
07
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry