• Nefta Football Club

    ★★★★

  • Then Came You

    ★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • Sócrates

    ★★★

  • Stupid Young Heart

    ★★★

  • Firecrackers

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Where Hands Touch

    ★½

  • mid90s

    ★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • Ben Is Back

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Fig Tree

    ★★★½

  • Brotherhood

    ★★★½

  • Consequences

    ★★★½

  • Teen Spirit

    ★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Anthropocene: The Human Epoch

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★½

  • Giant Little Ones

    ★★★½

  • Greta

    ★★

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Comedy Central Roast of Bruce Willis

  • The Darkest Minds

    ★½

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • The First Purge

    ★★

  • Possum

    ★★

  • Set It Up

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • November 13: Attack on Paris

  • Whack World

    ★★★★★

  • A Very English Scandal

    ★★★★

  • Girl

  • Burning

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • El Angel

    ★★★★

  • Evil Genius

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Sauvage

    ★★★

  • Recovery Boys

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Bobby Kennedy for President

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Roll Red Roll

    ★★★

  • The Bleeding Edge

    ★★★½

  • Bao

  • Dude

  • Bad Samaritan

    ★★½

  • Alex Strangelove

    ★½

  • Truth or Dare

    ★★½

  • Postcards from London

    ★½

  • Midnight Sun

    ½

  • 6 Balloons

    ★★½