• The Marvels

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Hypnotic

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • Photocopier

  • The Manor

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • Yuni

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Dug Days

    ★★★★★

  • Clickbait

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Habit

    ★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

  • Free Guy

    ★★★

  • Ghibah

    ★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Dear to Me

    ★★★

  • Blood Red Sky

  • Midnight in the Switchgrass

    ½

  • Old

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The North Water

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Innocents

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Deep House

    ★★★

  • False Positive

    ★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★★★

  • The Beta Test

    ★★★★

  • We Need to Do Something

    ★½