• WandaVision

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Siamese Bond

    ★★★★

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Break the Silence: The Movie

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Normal People

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Sleepwalkers

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Kitbull

  • Fyre

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Burn the Stage: The Movie

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★½