agustina has logged 123 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
18
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
XXY

XXY

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kitbull

Kitbull

2019
×
Edit this entry  
26
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★
Edit this entry  
25
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
25
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry