Connor has logged 354 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Weekend

The Weekend

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Tyrel

Tyrel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In Order of Disappearance

In Order of Disappearance

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Never Back Down

Never Back Down

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
20
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Late Bloomer

The Late Bloomer

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Year One

Year One

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Trance

Trance

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Revenge of the Nerds

Revenge of the Nerds

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Total Frat Movie

Total Frat Movie

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
5 to 7

5 to 7

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Cured

The Cured

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry