Connor has logged 20 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Demons

Demons

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Beast

Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry