Jeckiboy has logged 217 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Three on a Couch

Three on a Couch

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Family Jewels

The Family Jewels

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Errand Boy

The Errand Boy

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Smorgasbord

Smorgasbord

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mortal Storm

The Mortal Storm

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Patsy

The Patsy

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Ladies Man

The Ladies Man

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bellboy

The Bellboy

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Miracle Fighters

The Miracle Fighters

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Up, Down, Fragile

Up, Down, Fragile

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cow

Cow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sicily!

Sicily!

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Grass

Grass

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hell Has No Boundary

Hell Has No Boundary

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Island of the Hungry Ghosts

Island of the Hungry Ghosts

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stars in My Crown

Stars in My Crown

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Blues Accordin' to Lightnin' Hopkins

The Blues Accordin' to Lightnin' Hopkins

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Little Match Girl

The Little Match Girl

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lightning

Lightning

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mirage

Mirage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
History Is Made at Night

History Is Made at Night

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
By Hook or by Crook

By Hook or by Crook

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rocking Horsemen

The Rocking Horsemen

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry