Jeckiboy has logged 22 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Querelle

Querelle

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
I Am a Fugitive from a Chain Gang

I Am a Fugitive from a Chain Gang

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Blue Angel

The Blue Angel

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Earrings of Madame de...

The Earrings of Madame de...

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ball of Fire

Ball of Fire

1941
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
India Song

India Song

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gamer

Gamer

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Design for Living

Design for Living

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Serenity

Serenity

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry