jae has logged 134 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mr. Bean: The Library

Mr. Bean: The Library

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
Edit this entry  
29
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
Edit this entry  
23
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Cars 3

Cars 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Stutterer

Stutterer

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rat Race

Rat Race

2001
×
Read the review Edit this entry  
11
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gnomeo & Juliet

Gnomeo & Juliet

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trollhunters: Rise of the Titans

Trollhunters: Rise of the Titans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry