RSS feed for Jed_Alien

Jed_Alien has rated 262 films released in the 2010s.

  • Megamind

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Barbie in the Pink Shoes

    ★★★

  • Runaway

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Before Midnight

    ★★★★½

  • The Conjuring

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The African Doctor

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • Merchants of Doubt

    ★★★

  • The World's End

    ★★★★