RSS feed for Jed_Alien

Jed_Alien has rated 191 animated films.

  • Megamind

    ★★★★

  • Barbie in the Pink Shoes

    ★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Puss in Boots

    ★★★

  • Home

    ★★½

  • Lava

    ★★★★

  • Fire and Ice

    ★★★★

  • Bolt

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Toy

    ★★★★★

  • The Miracle Maker

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Brave

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • The Legend of Sleepy Hollow

    ★★★★

  • Shrek 2

    ★★★½