RSS feed for Jed_Alien

Jed_Alien has rated 51 crime films.

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • Bad Boys

    ★★★½

  • Drugstore Cowboy

    ★★★★

  • Buffalo '66

    ★★★★★

  • Bottle Rocket

    ★★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★★½

  • The Lady from Shanghai

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Wild at Heart

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Gaslight

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★½

  • The Godfather

    ★★★★½

  • Double Indemnity

    ★★★½

  • Batman

    ★★★★