RSS feed for Jed_Alien

Jed_Alien has rated 155 films ★★★★★ .

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Grizzly Man

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Stepford Wives

    ★★★★★

  • Buffalo '66

    ★★★★★

  • Stalker

    ★★★★★

  • Meshes of the Afternoon

    ★★★★★

  • The Master

    ★★★★★

  • Groundhog Day

    ★★★★★

  • Cirque du Soleil: Worlds Away

    ★★★★★

  • Newsies: The Broadway Musical

    ★★★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Persona

    ★★★★★

  • Aguirre, the Wrath of God

    ★★★★★

  • Harold and Maude

    ★★★★★