• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Founder

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Big Hero 6

    ★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★½

  • The Wolverine

    ★★★

  • The World's End

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★

  • Brave

    ★½

  • Men in Black 3

    ★★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★

  • The Pirates! In an Adventure with Scientists!

    ★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★½

  • X-Men: First Class

    ★★★½

  • Thor

    ★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★

  • Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

    ½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★