Jeff has logged 18 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
100 Scariest Movie Moments

100 Scariest Movie Moments

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Colette

Colette

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry